-- publicita

Den Země

25. 4. 2023 spolek seznámil veřejnost s projektem "Chraňme vodu", péče o vodu bylo jedno z témat letošního dnu Země

Implementace projektu na mezinárodní konferenci v Bulharsku

Vánoční zpráva členům spolku 2022

Vánoční zpráva členům spolku 2021

Training seminar

realizované:

• 17.9.2022 - 20 osob
  • 8.10.2022 - 16 osob
  • 15.11.2022 - 17 osob
  • 13.12.2022 - 10 osob

plánované:

• 25.1.2023
  • 7.2.2023
  • 22.2.2023
  • 14. 10. 2023

Final Saving water report

Závěrečná konference

Brožura SAVING WATER (česky)

Brochure SAVING WATER (anglicky)

Pozvánka na závěrečnou konferenci

Setkání spolku - 2022

V souvislosti s konáním "Výstavních dnů" pořádaných zemědělskou školou, jsme uspořádali seminář k projektu ERASMUS+. V druhé části proběhla přednáška s názvem: "Včelí med ve výživě člověka, kterou přednesl ing. Martin Hromádko.

Chraňme vodu: Dva roky si odborníci vyměňovali zkušenosti (Článek v chrudimském deníku)

Epale

Závěr projektu „Chraňme vodu“

Ludmila Kabelová and Michaela Vachunová: Friendship is the only glue that will ever hold the world together

Proyecto „Saving water“ Španělsky

Uso de residuos y desechos vegetales y animales como fuente de energía alternativa Španělsky

Проект „Saving water“ Bulharsky

Използване на растителни и животински остатъци и отпадъци като алтернативен източник на енергия Bulharsky

Projeto "Saving water“ Portugalsky

Vzdělávací kurz: „Chraňme vodu v rostlinné výrobě“ česky

Návštěva farmy v Portugalsku česky - mobilita v Portugalsku

Visit to a farm in Portugal anglicky - mobilita v Portugalsku

Šetření vodou má smysl! česky- mobilita v ČR

Saving water is in human’s mind! anglicky - mobilita v ČR

Využití rostlinných a živočišných zbytků a odpadů jako alternativního zdroje energie česky

SAVING WATER 2022 Report Draft

Epale komunita

REPORT_Mobilita_in_CZ

Portugalsko

REPORT_Mobilita_in_PORT

REPORT_Mobilita_in_ES

REPORT_Mobilita_in_BG

Španělsko

REPORT_Mobilita_in_ŠP_version_Čj a Aj

Bulharsko

REPORT Mobilita in BG verze Čj a Aj

REPORT Mobilita in BG verze BG a Aj

Agrovenkov o.p.s.

Zemědělství a voda – témata zahraniční spolupráce

Zpravodaj Regionální agrární komora Pardubického kraje (září 2021)

Odborné stáže členů spolku v zahraničí

Článek v chrudimském deníku
Během stáže navštívili také farmu, kde kozy hýčkají vážnou hudbou

Zpravodaj Regionální agrární komora Pardubického kraje

Chraňme vodu a prohlubujme odborné znalosti

Článek v chrudimském deníku

Spolek absolventů a přátel zemědělské školy v Chrudimi se před třemi lety rozšířil rozšířil a povýšil svoji působnost až na mezinárodní spolupráci. Zaměřil se na vzdělávání dospělých.

Vážení členové spolku absolventů a přátel školy.

Čas plyne a pomalu bude končit další rok. Ten letošní byl z mnoha pohledů jiný. Naše konání velmi ovlivnil průběh pandemie, a to jak na pracovištích, tak v osobním životě. I naše aktivity spolku byly omezené.
Valná hromada se sešla na plánovaném zasedání 15. ledna 2020, zhodnotila uplynulé období a projednávala další akce spolku, včetně příprav na oslavu 160. výročí založení naší školy (v roce 2022).
Plánovanou tradiční jarní přednášku pro studenty a veřejnost RNDr. R. Linharta: „Problematika hmyzu v krajině“ jsme museli odvolat v důsledku opatření proti Covid-19. Pokud to situace dovolí, uskutečníme přednášku na jaře 2021, podrobnosti naleznete na webu školy.
Přesto se několik akcí podařilo a další se připravují.
S velkým přičiněním členky spolku Míši Vachunové jsme podali u Domu zahraniční spolupráce dvě žádosti na realizaci odborných mezinárodních projektů v rámci programu  ERASMUS+. Tyto projekty ve velmi přísném hodnocení uspěly. Konkurence byla velká a pro spolek to znamená velkou výzvu pro rozvoj odborností jednotlivých členů.
Jedná se o tyto projekty:
- Projekt „Chraňme vodu“. Realizace projektu je plánovaná do konce října 2022 a zapojeno v projektu je společně s námi Španělsko, Portugalsko a Bulharsko. Každá země má své specifické zaměření úkolů, Bulharsko připraví vzdělávací program zaměřený na hospodaření a ochranu vody v oblasti rostlinné produkce, Portugalsko v živočišné produkci, Španělsko se zaměří na alternativní zdroje energie a hospodaření s vodou na pozemcích energetických plodin. My zpracujeme téma zadržování vody v krajině a její hospodárné využívání. Bude se jednat o týdenní vzájemné stáže. První stáž proběhne v ČR a dále budou následovat zahraniční výjezdy. Z každé zapojené země se zúčastní 4 vybraní odborníci. Účastníci projektu se budou následně podílet na plnění výstupů projektu, tj. šířit poznatky formou seminářů, připravit studijní materiály apod.
- Projekt „Prohloubení odborných znalostí členů spolku“. Projekt bude končit v dubnu 2022 a bude se jednat o dvě týdenní stáže na farmách v Irsku a Španělsku. Vyjedou dvě skupiny 10 osob a v dané zemi budou pracovat na jednotlivých farmách ve dvojicích. Na závěr projektu se budou podílet na tvorbě stručných výstupů projektu a přípravě vzdělávacího programu „Fiktivní farma“.
Do realizace projektů se může přihlásit každý člen spolku. Jedná se o velmi zajímavé projekty. V případě, že máte zájem se zapojit do realizace, co nejrychleji se ohlaste na tel. 739599149 nebo mail: l.kabelova@seznam.cz. Dozvíte se podrobnosti. Součástí realizace druhého projektu bude také jazyková příprava v anglickém a španělském jazyce. Z tohoto důvodu si dovolujeme zaslat Vám vánoční přání trochu v předstihu.
Vzhledem k tomu, že v tomto roce nelze reálně předvídat vývoj událostí v souvislosti s pandemií, budou termíny valné hromady i besedy zveřejněny v předstihu na stránkách spolku spolek.wbs.cz.

Přejeme Vám i Vašim blízkým hezké a klidné prožití svátků vánočních
a v novém roce hlavně zdraví.

Bulharsko

Project „Saving water“ No. 2020-1-CZ01-KA204-078269